Jdi na obsah Jdi na menu
 


F-18 je jedním z klíčových a hlavních stíhacích letadel US army plní několik úloh u mnoha letek s rozdílným určením. Hornet má mnoho určení: letoun pro vybojování vzdušné nadvlády
stíhací bombardér – bitevník
wild weasel – letoun pro boj s PVO
foto-průzkumný letoun
naváděcí letoun


Už když byl Hornet jen na rýsovacím prkně počítalo se s ním jako s novým nástupcem tehdy stárnoucích strojů. F-18 znamenala nové světlo. Měl nahradit typy jako Vought A-7 Corsair II a později taky A-6 Intruder.

Po jeho příchodu začal být zkoušen a hned také používán jako stíhací bombardér a to i pro noční útoky za pomocí laserem naváděných pum LGB. Tyto zbraně však nosí jen velice vyjímečně páteří výzbroje Hornetu jako stíhacího bombardéru se staly různé řízené střely proti všem pozemním cílům,naváděné pumy a to i naváděné televizí Walleye a Walleye II, a jako vždy taky celá řada zbraní bez navádění jako jsou konvenční – nenaváděné pumy a neřízené rakety v raketových blocích. A jako vždy rychlopalný rotační kanon M61A1 Vulcan ráže 20 mm který je instalován ve špičce – tato zbraň se plně osvědčila ve válce v Iráku kde jí byly ničeny pozemní opevněná stanoviště a cíle jako automobily. Mezi AG výzbroj Hornetu patří rakety jako AGM-65 Maverick,HARM,nová AGM-84 SLAM která má údajně ve výzbroji F-18 nahradit dosud používanou proti-lodní střelu Harpoon – ta byla upravena pro použití na letadlech.
S pumové výzbroje to jsou naváděné pumy jako AGM-62 Walleye,ER/DL Walleye II,laserové GBU-12 Paveway a nově i Paveway II,dále pak třeba BLU-109 JDAM,a neznámá AGM-154 JSOW ta je ale takřka nepoužívaná. Neřízené pumy jako Mk.83,Mk.82 Snakeye a celá řada dalších neřízených pum.

Další role Hornetu je jako stíhačky. Pro tento úkol je používán v mnoha zemích a i v americké armádě. Pro tyto se F-18 naplno hodí vzhledem ke své skvělé obratnosti a možností zbraní. Základem AA zbraní jsou střely AIM-9 Sidewinder na konci křídel – na odpalovacích lištách, dalšími zbraněmi jsou střely středního dosahu AIM-7 Sparrow, nově se pro Hornet našla nová střela dalekého dosahu a to AIM-120 AMRAAM. Tohle jsou páteřní protiletecké střely na Hornetu byly zkoušeny i střely jiného dosahu a typu zaměření,ale ty nejsou používány.

Hornet je také používán pro speciální účely a to je třeba Wild Weasel. Pro tyto účely se používá vylepšená verze F-18D – ta je dvoumístná vzhledem k řadě přístrojů umožňující tohle zdokonalené využití. Pro mise WW je Hornet vybaven řadou podpůrných přístrojů které umožňují F-18 při tomto nasazení lépe vyhledávat, označovat a tedy potom i ničit protivníkovy radary a PV obranné systémy a také (a to hlavně( pomáhá Hornetu se při zaměření lépe ukrýt a uniknout na něj zaměřené střele. Na F-18D upravené pro WW je také více výmetnic kalmných dipólových cílů které jsou také silnější = větší.Dále jsou zde instalovány světlice.

Z těch systémů na palubě F-18D WW by se měly vyjmenovat třeba přístroje jako třeba základní pouzdro FLIR které je i v „normálních“ strojích které umožňuje Hornetu létat za velmi stížených podmínek a to jak za velice špatného počasí tak v noci a všechno dohromadyJ a také a to je jeho hlavní funkce umožňuje v těchto podmínkách zaměřovat nepřátelské cíle pro vlastní zbraně, nebo je jen označit pro jiná letadla nebo pozemní jednotky. Dále jsou zde pouzdra pro lokalizaci cílů a jejich zaměření pro další zničení AN/AAS-38A.Dále pak systém který se navazuje s FLIRem a je systém AN/AAR-50 který umožňuje pilotovy snímat terén a ten přenášet na TV obrazovku.Dále ještě třeba laserový označovač cílů a dálkoměr v jednom AAS-38B,výstražný radarový systém AL-50/67,systém pro elektronická klamná opatření ALQ-126B a potom ještě ty výmetnice které jsou združeny v systém ALE-39/47 tato věc umožňuje při příletu střely automaticky vypouštět klamné cíle bez přičinění pilota podle údajů z výstražných radarů o střele a tím je efektivita klamných cílů velice vysoká.

Verze F-18D se používá také jako neupravená a to pro cvičné účely,pozorovací letoun a občas i jako foto-průzkumný letoun a tyto všechny funkce vzhledem k tomu že tato verze je dvoumístná.

Plánuje se a už je i částečně zapojována nová verze a tou je F-18 E která se má dělit ve 2.Tohle je docela nepochopitelné pže letoun celkově je naprosto stejný jen se změní pohonné jednotky a to u jednoho na motory bez přídavného spalování!!(což je docela divné).No nicméně ta „druhá“ už bude mít/má motory s přídavným spalováním a může dosáhnout i rychlosti kolem Mach 2!
Tato verze je někdy označována za Super Hornet – spíš častěji Vytlem

SH je o něco větší než stávající verze a to jde vidět např.na rozpětí které je větší.Na větším křídle je ještě další závěsník a tudíž má F-18 E k dispozici prostor 6-ti závěsníků pro upevnění řady zbraní a to i těch plánovaných/nových.
Dalším vylepšením na SH je jeho pokrytí částečně pohlcujícími plochami radarového záření RAM. Jsou zde nové systémy jako pokročilé rušiče ASPJ a ALQ-165 a také třeba ALE-50 a ALE-52 pro obranu před nepřátelskými střelami – tento systém je zkoordinován společně s výmetnicemi klamných cílů.
Nejlepším je údajně však dotykový,barevný displej HDD.

O SH se říká že je to stroj 21. století,určitě je to pravda a tento stroj také spadá do skupiny High-tech strojů jako je např.F-14D Hornet,F-22 Raptor,ale taky i naše stíhačky JAS-39 Gripen!

Pro další účely se používají částečně vylepšené Hornety C a to u NASA která na nich zkouší např. přetížení nebo na upraveném řízení podobném v raketoplánu jsou piloti učeni základům ovládání.

Hornet se zapojil do několika válek a ozbrojených akcí. Válka v Perském zálivu,v Afghánistánu,Bosně a nově také ve válce v Iráku. Taktika zapojení Hornetu do akcí je hlavně z letadlových lodí kde tvoří většinu „zásob“ letadel vzhledem k řadě jeho použití.Z letadlových lodí létají na útoky v kombinovaných svazech kde mají svou roli hlavně jako stíhací bombardéry a letadla pro umlčování PVO protivníka,částečně taky jako stíhací krytí ve svazu,tento úkol však nadále přebírá F-14 Tomcat.

Technické údaje: F/A-18 C/D Hornet

Motory: 2x F404-GE-400 = proudové s přídavným spalováním,tah 71,20 kN
Max. rychlost: 1 915 km/h ve v. 12 190 m
Dostup: 15 240 m
Dosah: 1 060 km

Rozměry:

rozpětí: 11,43 m
délka: 17,07 m
výška: 4,66 m
-------------------------------------------------------------------------------------
A pro srovnání napíšu ještě technické údaje Super Hornetu,aby byly vidět změny.

Technické údaje: F/A-18E Super Hornet

Motory: 2x F414-GE-400 = turbodmychadlové s přídavným spalováním,tah 97,86 kN
Max.rychlost: 1 920 km/h,ale v menší výšce – 6 090 metrech
Dolet:2 040 km
Dostup: 15 240 m

Rozměry:

Rozpětí: 13,90 m
Délka: 18,66 m
Výška: 4,73 m

F/A-18 používá také akrobatická letka námořnictva "Blue Angels"


ImageImage

ImageImage

ImageImage

_________________
ImageImage

Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.

Cancer Gender:Muž DragonOfflineOsobní galerie uživatele HanessZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Odeslat nové témaOdpovědět na témaZobrazit předchozí témaPoslat email příteli.List users that have viewed this topicUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


  NAVIGACE PORTÁLU WWW.PALBA.CZ PODLE TECHNIKY (druh zbraně, kategorie a navigace fotogalerií)

  LETECTVO
  Luftwaffe
  RAF
  USA   poválečné
  Rusko   poválečné
  Itálie
  Francie
  Japonsko
  Československo
  NATO
  Švédsko
  Válka ve vzduchu
  NÁMOŘNICTVO
  Kriegsmarine
  Royal Navy
  USA   poválečné
  Rusko   poválečné
  Itálie
  Francie
  Japonsko
  Ostatní, ponorky
  Válka v Atlantiku
  Válka ve Středomoří
  Válka v Pacifiku
  Válka v Ind. oceánu
  TANKY, VOJSKO
  Německo   Tanky
  Zbraně   Pušky
  Waffen SS
  Velká Británie
  USA   poválečné
  Rusko   poválečné
  Itálie
  Francie
  Japonsko
  ČSR   poválečné
  Ostatní   NATO
  Varšavská smlouva
  SPECIÁLNÍ ZBRANĚ
  Wunderwaffen
  Tajné zbraně
  Rusko - PVOS
  Rakety, jaderné
  a kosmické zbraně

  TÉMATA
  Témata včera
  Témata 3 dny
  Za týden
  Bez odpovědí
  FORUM FOTO
  Hádejte fota
  Bojiště WW2
  Arm 1918-1945
  Arm 1945-200?
  Lidé, militárie
  Epochy
  Zábava, akce
   
  FOTOGALERIE
   
  Album
  NAVIGACE
  Portál
  Fórum
  Články
  HLEDAT
  Stáhnout
  Linky
  FAQ
  Pošta
  Registrace
   
  HORNÍ MENU 
 

  NAVIGACE PORTÁLU WWW.PALBA.CZ PODLE STÁTŮ (odpovídá struktuře fóra)

  OZNÁMENÍ A JINÉ
  Náměty
  Filmy, knihy
  Fikce, dohady
  Hospoda
  Vtipy, citáty
  BOJIŠTĚ WW2
  Západní fronta
  Východní fronta
  Středomoří
  Dálný Východ
  Komplexně
  ARMÁDY 1918-1945
  Německo   Británie
  USA   SSSR
  Itálie   Francie
  Japonsko
  Československo
  Ostatní
  ARMÁDY 1945-200?
  SSSR-Rusko
  USA   NATO
  Varšavská smlouva
  ČSSR, ČSR
  Jaderné zbraně
  Ostatní
  LIDÉ, MILITÁRIE
  Osobnosti, příběhy
  Vyznamenání
  Uniformy
  Zločiny, Holocaust
  Ostatní
  EPOCHY
  Starověk
  Středověk
  Novověk
  WW1
  Po roce 1945
  ZÁBAVA, AKCE
  Bazar
  Spolky, akce
  Hry
  Modelařina
 Board Security

2359 blokovaných útoků
RSS kanál

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Доступные кинокартины

(PeterBoync, 21. 6. 2021 5:34)

https://kino-teatr.ua/articles/chto-v-kino-premeryi-nedeli-12-18-dekabrya-4801.phtml - Замечательные киноленты

Предлагаем бонусы Устранение сайтов конкурента спамные базы

(PetrWlasow, 19. 6. 2021 11:48)


Наша фирма предлагает действенный метод ликвидировать веб-сайт вашего конкурента.
Используются очень эффективные технологии:
- Быстро ликвидируем сайты по любым ключам.
- 300000-400000 спамных беклинков.
- Непрекращающийся спам основного e-mail организации письмами с рассылками
- Устранение позиций сайта в поисковиках по самым коммерческим ключам.
- Секретная технология. Опыт работы больше десяти лет.
- Гарантируем возврат денег при условии неудачи.
- Полный отчет.
- Полная секретность нашей работы. Никто не узнает про нашу деятельность.

Цена $70

Полная отчётность.

Оплата: Qiwi, Яндекс.Деньги, Bitcoin, Visa, MasterCard...

Телега: @xrumers
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
маил: support@xrumer.cc
Только эти!
А тАкож Работаем со Студиями!

Quality products and drugs only here https://bit.ly/3wlPWWx

(Cresk, 19. 6. 2021 3:09)

Quality products and drugs only here

https://bit.ly/3rLBBis

Free IMVU Credits 2021 No Human Verification

(belleFet, 17. 6. 2021 19:48)

https://datawrapper.dwcdn.net/y6C8k/1/

===========
wow. i found it finally. thanks!

Free IMVU Credits Download
How To Get Free IMVU Credits 2022
How To Get Credits On IMVU 2021

бурение минск

(Donaldrbs, 17. 6. 2021 12:14)

Приветствую Вас господа
Роторный и шнековый способы бурения. Их отличия.
В зависимости от глубины бурения и типа почвы компания “БухтехСервис” применяет 2 способа бурения.

Роторный способ бурения. Выполняем с помощью передвижной буровой установки УРБ–2а2 на шасси ЗИЛ–131. Применяемый инструмент – шарошечные долота с широким диапазоном диаметров 75–300мм. Благодаря универсальности этого способа с легкостью разрушаются мягкие и твердые горные грунтовые слои.rotornoe-burenie

Вращательную мощность ротор направляет долотом на рабочую колонну. Для удаления разрушенной породы делают промывку через буровой насос с помощью специальных полимеров. После того, как пройдена бурением первая часть скважины, опускают первую обсадную колонну (кондуктор), чтобы перекрыть слабые неустойчивые породы и верхние водоносные горизонты, производят гидроизоляцию затрубного пространства, закачивают в него приготовленную смесь с цементом. Бурение скважины продолжается долотом меньшего диаметра внутри обсадных труб до отмеченной глубины, затем в скважину опускают следующую обсадную колонну или эксплуатационную колонну, которая будет находиться в водоносном слое.

Роторный метод обладает высокой продуктивностью и способностью обрабатывать любой тип почвы, но также и более дорогостоящий нежели шнековый.

Шнековый способ бурения популярен среди населения по причине своей простоты и доступности. Его используют в рыхлой почве и грунте средней твердости. Отличительным в технологии пробуривания шнеком является то, что отсутствует необходимость в промывке водой, так как снятие набившихся разломанных слоев почвы осуществляет шнек. Все дело в скорости обрабатывания. Но если в почве попадутся камни, использование шнека станет проблематично. Рационально использовать этот метод при строительстве скважин малой глубины в почве.

Несомненный плюс в пользу способа с применением шнека – доступная стоимость.

Технология шнекового бурения позволяет добиваться глубины бурения до 40 метров, в том числе и зимой в сильные морозы. Гораздо более глубокие скважины бурят посредством роторного способа. Он справляется с любым грунтом, в то время как шнековый способ позволяет обрабатывать только сухие и не самые твердые виды почв.

У каждого способа свои плюсы и минусы. При выборе способа бурения для своего случая нужно учитывать тип почвы в своей местности, а также климатические условия.

Приглашение к участию.

(DavidBak, 16. 6. 2021 20:23)

Журнал «БИЗНЕС-ЛЕДИ life» приветствует Вас и приглашает к участию в имиджевых проектах издания.

Размещение — НАВСЕГДА + индексация, ТОП Яндекса и Гугла.

Стоимость участия:

«Экспресс-онлайн»: интервью + визитка на сайте + соцсети журнала — 8 тыс. Только текстовая визитка + соцсети журнала — 5 тыс. Видеовизитка + соцсети журнала — 3 тыс.;

«Печатный+»: публикация в печати, на сайте и в соцсетях журнала — от 9 тыс., с интервью — 18 тыс., с обложкой журнала — от 40 тыс.;

«Соцсети» (ИГ, ФБ, ТВ, ВК) — 4,5 тыс.;

«Прямой эфир в ИГ» + сайт и соцсети журнала, включая «Ютуб» — 7 тыс.

Что дает публикация:

Возможность запечатлеть свой успех на страницах истории деловых женщин;

Благодаря быстрой и эффективной индексации в Сети любой человек найдет достоверную информацию о Вас в авторитетном СМИ;

Обращает на себя внимание, значительно увеличивая доверие потенциальных клиентов.

Тел. редакции: +7 (495) 505-26-63. Сайт: https://businesslady-life.ru.

Почта для связи: info@businesslady-life.ru.

Quality products and drugs only here https://bit.ly/3rLBBis

(Cresk, 12. 6. 2021 1:27)


Quality medical products at a low cost. Worldwide delivery

https://bit.ly/3rLBBis

Предлагаем скидки Замочи сайт конкурента только сегодня

(VladimirWlasof, 5. 6. 2021 22:55)


Рады приветствовать вас!
Рекомендуем лучшие прогоны, чтобы "убить" веб-сайт вашего конкурента. Цена: всего от 2 тыс рублей.
- 100% результат. Веб-сайты точно "упадут".
- Максимальное число негативных фитбеков.
- Наша специальная база - выжимка максимально "убийственных" площадок из 10 млн. веб-сайтов (порно, вирусных, спамных и тому подобных). Работает бесперебойно.
- Прогон производится одновременно с 4 мощных серверов.
- Непрерывная отправка активационных ссылок на электронный ящик.
- Можем растянуть как угодно по времени.
- Прогон с запретными ключевыми фразами.
- При двух прогонах - хорошие бонусы.

Стоимость услуги 6000 рублей
Полная отчётность.
Оплата: Киви, Яндекс.Деньги, Bitcoin, Visa, MasterCard...

Телега: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
электронка: support@xrumer.cc

Только эти!
А тАкож Работаем со Студиями!

защитная пленка на стекло купить

(Antonioybw, 5. 6. 2021 3:21)

Привет друзья!
Предлагаем Вашему вниманию высококачественные профессиональные плёнки. Наша организация"ООО Защитные плёнки" работает 15 лет на рынке этой продукции в Беларуси. Дизайнерам, производителям стеклопакетов, мебели и дверей для применения своей продукции в офисах, квартирах и коттеджах мы предлагаем установку декоративной пленки. Проектные и строительные организации для осуществления смелых архитектурных решений могут использовать предложенную нами на выбор тонировочную пленку. Матовые пленки различной цветовой гаммы, установленные в межоконном пространстве, придадут зданию или сооружению неповторимый индивидуальный стиль. Пленки зеркальные оградят посетителей кафе и магазинов или сотрудников офисов на нижних этажах от ненужных глаз.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1hceZWkDFW4mFU9sDZ64bQAi3ss41Fo5g/view?usp=sharing
С уважением,коллектив "ООО Защитные плёнки".

ildream net haifa

(MichaelMoums, 2. 6. 2021 9:10)

https://ildream.net/haifa/

прокси сайт

(vatomonsta, 31. 5. 2021 23:07)

Анонимные прокси могут потребоваться во многих случаях. Например, вам может понадобиться зайти на какой нибудь заблокированный веб сайт или над кем то инкогнито пошутить. Как бы то ни было, элитные прокси стоят совсем недорого и на данный момент каждый человек может позволить себе арендовать пару-тройку штук быстрых прокси, легко дадут полную анонимность в интернет.
Если же вы не хотите чтобы поставщик интернета или кто то ещё следил за вашим трафиком и знал что вы делаете в сети интернет, то без использования хороших прокси вам не обойтись никак.
Если вы хотите подключиться к быстрой сети прокси, то обратите внимание на https://proxy6.net/?r=4278 , где не только очень маленькие цены, но и весьма быстрые прокси.

прокси usa
прокси ipv4
прокси регистрация

Внимание скидки Устранение сайтов мошенника спамные базы

(OlgaOlegovna, 31. 5. 2021 1:45)

Всегда рады предложить профессиональную услугу:
"Стопроцентная ликвидация онлайн-сайтов конкурентов или мошенников!"
Каким образом это делают наши специалисты?!
- Профессиональный опыт нашей компании - 10 лет.
- Секретная методика.
- Наращиваем ссылочную массу с помощью вирусных ссылок.
- Поисковики быстро обращают внимание на наши базы.
- Размещенные тексты на интернет-сайте спамятся, что сразу делает их неуникальными.
- У нашей компании большие возможности и многолетний опыт в данной сфере.

Стоимость $80
Полная отчётность.
Оплата: Qiwi, Yandex.Money, Bitcoin, Visa, MasterCard...

Телегрм: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
email: support@xrumer.cc

Работаем со Студиями!

Как отремонтировать стиральную машину дома

(NathanCourb, 26. 5. 2021 20:19)

Сломалась стиральная машинка? Печалька...

Подписывайтесь на наш канал в Ютубе и Вы узнаете как устранить поломки стиральных машин не выходя из дома:

https://youtu.be/f3H3S4yw1NI

rwqu6q3vpsvodts4gy6dvqrfh4lfwkldny

(Luigiavazy, 25. 5. 2021 11:41)

Dating - lovedati.com

where to buy cialis in singapore afhsdbcAchievaznzor

(Rebfexock, 25. 5. 2021 6:43)

cialis20mg https://rcialisgl.com/ cialis viagra cocktail

texas state board of pharmacy fdvaefbfbldVapleBtjexishv

(LebnArric, 25. 5. 2021 0:00)

best rx pharmacy online https://xlnpharmacy.com/ pharmacy delivery

Интернет-магазин фурнитуры для дверей

(DavidWeamn, 24. 5. 2021 16:24)

Интернет-магазин Trion-Locks.com.ua— дверная фурнитура. В наличие дверные замки, ручки, ограничители, цилиндры, петли и шпингалеты от ведущих мировых брендов. Подробнее: https://trion-locks.com.ua .

схема ввода воды в дом

(Antonioump, 24. 5. 2021 15:28)

Приветствую Вас дамы и господа!Есть такой интересный сайт для заказа бурения скважин на воду. Заказывайте скважину для воды в ЕВРОБУРСЕРВИС – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Специалисты нашей компании оказывают следующие виды услуг: Грамотный подбор канализационной системы с учётом специфических требований и условий вашего домовладения. Доставка, установка и наладка канализации на даче / в загородном доме / коттедже. Канализация в Минской областиКанализации автономного типа, представляют собой удобные, надёжные и простые в эксплуатации установки, позволяющие очищать и утилизировать сточные воды. Наше канализационное оборудование подходит для эксплуатации во всех климатических зонах Беларуси и производится с учётом разнообразного и местами сурового климата нашей страны. Компания «ЕвроБурСервис» предлагает широкий ассортимент локальных канализационных установок, предназначенных для очистки хозяйственно-бытовых сточных вод. Наша компания занимается любыми коммуникациями для загородных домов, дач, коттеджей. Работаем в Минске, Минской области, в радиусе 200км от Минска. Более подробная информация размещена тут https://drive.google.com/file/d/12UGUi1eb4vB_-VAklwchUhrlKM8233go/view?usp=sharing
Увидимся!

buy tadalafil 20 mg olgstnoegfdVapleBtjexishl

(Gtnbquori, 24. 5. 2021 13:23)

viagra ingredients https://jokviagra.com/ over the counter viagra substitute walgreens

humana online pharmacy fdvaefbfbldVapleBtjexishp

(LebnArric, 24. 5. 2021 12:24)

canada online pharmacy no prescription https://xlnpharmacy.com/ Ponstel


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26

následující »