Jdi na obsah Jdi na menu
 


F-18 je jedním z klíčových a hlavních stíhacích letadel US army plní několik úloh u mnoha letek s rozdílným určením. Hornet má mnoho určení: letoun pro vybojování vzdušné nadvlády
stíhací bombardér – bitevník
wild weasel – letoun pro boj s PVO
foto-průzkumný letoun
naváděcí letoun


Už když byl Hornet jen na rýsovacím prkně počítalo se s ním jako s novým nástupcem tehdy stárnoucích strojů. F-18 znamenala nové světlo. Měl nahradit typy jako Vought A-7 Corsair II a později taky A-6 Intruder.

Po jeho příchodu začal být zkoušen a hned také používán jako stíhací bombardér a to i pro noční útoky za pomocí laserem naváděných pum LGB. Tyto zbraně však nosí jen velice vyjímečně páteří výzbroje Hornetu jako stíhacího bombardéru se staly různé řízené střely proti všem pozemním cílům,naváděné pumy a to i naváděné televizí Walleye a Walleye II, a jako vždy taky celá řada zbraní bez navádění jako jsou konvenční – nenaváděné pumy a neřízené rakety v raketových blocích. A jako vždy rychlopalný rotační kanon M61A1 Vulcan ráže 20 mm který je instalován ve špičce – tato zbraň se plně osvědčila ve válce v Iráku kde jí byly ničeny pozemní opevněná stanoviště a cíle jako automobily. Mezi AG výzbroj Hornetu patří rakety jako AGM-65 Maverick,HARM,nová AGM-84 SLAM která má údajně ve výzbroji F-18 nahradit dosud používanou proti-lodní střelu Harpoon – ta byla upravena pro použití na letadlech.
S pumové výzbroje to jsou naváděné pumy jako AGM-62 Walleye,ER/DL Walleye II,laserové GBU-12 Paveway a nově i Paveway II,dále pak třeba BLU-109 JDAM,a neznámá AGM-154 JSOW ta je ale takřka nepoužívaná. Neřízené pumy jako Mk.83,Mk.82 Snakeye a celá řada dalších neřízených pum.

Další role Hornetu je jako stíhačky. Pro tento úkol je používán v mnoha zemích a i v americké armádě. Pro tyto se F-18 naplno hodí vzhledem ke své skvělé obratnosti a možností zbraní. Základem AA zbraní jsou střely AIM-9 Sidewinder na konci křídel – na odpalovacích lištách, dalšími zbraněmi jsou střely středního dosahu AIM-7 Sparrow, nově se pro Hornet našla nová střela dalekého dosahu a to AIM-120 AMRAAM. Tohle jsou páteřní protiletecké střely na Hornetu byly zkoušeny i střely jiného dosahu a typu zaměření,ale ty nejsou používány.

Hornet je také používán pro speciální účely a to je třeba Wild Weasel. Pro tyto účely se používá vylepšená verze F-18D – ta je dvoumístná vzhledem k řadě přístrojů umožňující tohle zdokonalené využití. Pro mise WW je Hornet vybaven řadou podpůrných přístrojů které umožňují F-18 při tomto nasazení lépe vyhledávat, označovat a tedy potom i ničit protivníkovy radary a PV obranné systémy a také (a to hlavně( pomáhá Hornetu se při zaměření lépe ukrýt a uniknout na něj zaměřené střele. Na F-18D upravené pro WW je také více výmetnic kalmných dipólových cílů které jsou také silnější = větší.Dále jsou zde instalovány světlice.

Z těch systémů na palubě F-18D WW by se měly vyjmenovat třeba přístroje jako třeba základní pouzdro FLIR které je i v „normálních“ strojích které umožňuje Hornetu létat za velmi stížených podmínek a to jak za velice špatného počasí tak v noci a všechno dohromadyJ a také a to je jeho hlavní funkce umožňuje v těchto podmínkách zaměřovat nepřátelské cíle pro vlastní zbraně, nebo je jen označit pro jiná letadla nebo pozemní jednotky. Dále jsou zde pouzdra pro lokalizaci cílů a jejich zaměření pro další zničení AN/AAS-38A.Dále pak systém který se navazuje s FLIRem a je systém AN/AAR-50 který umožňuje pilotovy snímat terén a ten přenášet na TV obrazovku.Dále ještě třeba laserový označovač cílů a dálkoměr v jednom AAS-38B,výstražný radarový systém AL-50/67,systém pro elektronická klamná opatření ALQ-126B a potom ještě ty výmetnice které jsou združeny v systém ALE-39/47 tato věc umožňuje při příletu střely automaticky vypouštět klamné cíle bez přičinění pilota podle údajů z výstražných radarů o střele a tím je efektivita klamných cílů velice vysoká.

Verze F-18D se používá také jako neupravená a to pro cvičné účely,pozorovací letoun a občas i jako foto-průzkumný letoun a tyto všechny funkce vzhledem k tomu že tato verze je dvoumístná.

Plánuje se a už je i částečně zapojována nová verze a tou je F-18 E která se má dělit ve 2.Tohle je docela nepochopitelné pže letoun celkově je naprosto stejný jen se změní pohonné jednotky a to u jednoho na motory bez přídavného spalování!!(což je docela divné).No nicméně ta „druhá“ už bude mít/má motory s přídavným spalováním a může dosáhnout i rychlosti kolem Mach 2!
Tato verze je někdy označována za Super Hornet – spíš častěji Vytlem

SH je o něco větší než stávající verze a to jde vidět např.na rozpětí které je větší.Na větším křídle je ještě další závěsník a tudíž má F-18 E k dispozici prostor 6-ti závěsníků pro upevnění řady zbraní a to i těch plánovaných/nových.
Dalším vylepšením na SH je jeho pokrytí částečně pohlcujícími plochami radarového záření RAM. Jsou zde nové systémy jako pokročilé rušiče ASPJ a ALQ-165 a také třeba ALE-50 a ALE-52 pro obranu před nepřátelskými střelami – tento systém je zkoordinován společně s výmetnicemi klamných cílů.
Nejlepším je údajně však dotykový,barevný displej HDD.

O SH se říká že je to stroj 21. století,určitě je to pravda a tento stroj také spadá do skupiny High-tech strojů jako je např.F-14D Hornet,F-22 Raptor,ale taky i naše stíhačky JAS-39 Gripen!

Pro další účely se používají částečně vylepšené Hornety C a to u NASA která na nich zkouší např. přetížení nebo na upraveném řízení podobném v raketoplánu jsou piloti učeni základům ovládání.

Hornet se zapojil do několika válek a ozbrojených akcí. Válka v Perském zálivu,v Afghánistánu,Bosně a nově také ve válce v Iráku. Taktika zapojení Hornetu do akcí je hlavně z letadlových lodí kde tvoří většinu „zásob“ letadel vzhledem k řadě jeho použití.Z letadlových lodí létají na útoky v kombinovaných svazech kde mají svou roli hlavně jako stíhací bombardéry a letadla pro umlčování PVO protivníka,částečně taky jako stíhací krytí ve svazu,tento úkol však nadále přebírá F-14 Tomcat.

Technické údaje: F/A-18 C/D Hornet

Motory: 2x F404-GE-400 = proudové s přídavným spalováním,tah 71,20 kN
Max. rychlost: 1 915 km/h ve v. 12 190 m
Dostup: 15 240 m
Dosah: 1 060 km

Rozměry:

rozpětí: 11,43 m
délka: 17,07 m
výška: 4,66 m
-------------------------------------------------------------------------------------
A pro srovnání napíšu ještě technické údaje Super Hornetu,aby byly vidět změny.

Technické údaje: F/A-18E Super Hornet

Motory: 2x F414-GE-400 = turbodmychadlové s přídavným spalováním,tah 97,86 kN
Max.rychlost: 1 920 km/h,ale v menší výšce – 6 090 metrech
Dolet:2 040 km
Dostup: 15 240 m

Rozměry:

Rozpětí: 13,90 m
Délka: 18,66 m
Výška: 4,73 m

F/A-18 používá také akrobatická letka námořnictva "Blue Angels"


ImageImage

ImageImage

ImageImage

_________________
ImageImage

Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.

Cancer Gender:Muž DragonOfflineOsobní galerie uživatele HanessZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Odeslat nové témaOdpovědět na témaZobrazit předchozí témaPoslat email příteli.List users that have viewed this topicUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


  NAVIGACE PORTÁLU WWW.PALBA.CZ PODLE TECHNIKY (druh zbraně, kategorie a navigace fotogalerií)

  LETECTVO
  Luftwaffe
  RAF
  USA   poválečné
  Rusko   poválečné
  Itálie
  Francie
  Japonsko
  Československo
  NATO
  Švédsko
  Válka ve vzduchu
  NÁMOŘNICTVO
  Kriegsmarine
  Royal Navy
  USA   poválečné
  Rusko   poválečné
  Itálie
  Francie
  Japonsko
  Ostatní, ponorky
  Válka v Atlantiku
  Válka ve Středomoří
  Válka v Pacifiku
  Válka v Ind. oceánu
  TANKY, VOJSKO
  Německo   Tanky
  Zbraně   Pušky
  Waffen SS
  Velká Británie
  USA   poválečné
  Rusko   poválečné
  Itálie
  Francie
  Japonsko
  ČSR   poválečné
  Ostatní   NATO
  Varšavská smlouva
  SPECIÁLNÍ ZBRANĚ
  Wunderwaffen
  Tajné zbraně
  Rusko - PVOS
  Rakety, jaderné
  a kosmické zbraně

  TÉMATA
  Témata včera
  Témata 3 dny
  Za týden
  Bez odpovědí
  FORUM FOTO
  Hádejte fota
  Bojiště WW2
  Arm 1918-1945
  Arm 1945-200?
  Lidé, militárie
  Epochy
  Zábava, akce
   
  FOTOGALERIE
   
  Album
  NAVIGACE
  Portál
  Fórum
  Články
  HLEDAT
  Stáhnout
  Linky
  FAQ
  Pošta
  Registrace
   
  HORNÍ MENU 
 

  NAVIGACE PORTÁLU WWW.PALBA.CZ PODLE STÁTŮ (odpovídá struktuře fóra)

  OZNÁMENÍ A JINÉ
  Náměty
  Filmy, knihy
  Fikce, dohady
  Hospoda
  Vtipy, citáty
  BOJIŠTĚ WW2
  Západní fronta
  Východní fronta
  Středomoří
  Dálný Východ
  Komplexně
  ARMÁDY 1918-1945
  Německo   Británie
  USA   SSSR
  Itálie   Francie
  Japonsko
  Československo
  Ostatní
  ARMÁDY 1945-200?
  SSSR-Rusko
  USA   NATO
  Varšavská smlouva
  ČSSR, ČSR
  Jaderné zbraně
  Ostatní
  LIDÉ, MILITÁRIE
  Osobnosti, příběhy
  Vyznamenání
  Uniformy
  Zločiny, Holocaust
  Ostatní
  EPOCHY
  Starověk
  Středověk
  Novověk
  WW1
  Po roce 1945
  ZÁBAVA, AKCE
  Bazar
  Spolky, akce
  Hry
  Modelařina
 Board Security

2359 blokovaných útoků
RSS kanál

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Таможенное оформление перевозки грузов

(Glycle, 2. 7. 2022 4:16)

Будем говорить о таможенном декларировании грузов, котoрые доставляются на таможенную территорию ЕАЭС к тому же подлежaт таможенному оформлению https://ved-line.ru в coответcтвии c таможенными процедурами, yстaновленным таможенным законодательством Таможенного союза.

Completely free monetary training sessions

(Davidnem, 30. 6. 2022 7:12)

You are undoubtedly fed up of functioning so hard for the little incentive you obtain. You wish you could have your flexibility back and do what you intend to do when you wish to do it.

Yet what can happen if you don't make the choice to change? You won't be able to up your life. Your dreams will never come to life.

The moment is now for you to have control of your own economic potential. Own your own life as well as stop existing like a slave to your boss with our totally free tutorial. Get going today and discover how easy it can be to maintain the way of life that you deserve.

Check it out, it's entirely free of cost >>> https://4dct.short.gy/respectful.financial_guide_ <<<

военный адвокат

(JamesVig, 30. 6. 2022 5:56)

медицинский адвокат Днепр

Украина и Молдавия стали кандидатами в члены Евросоюза
Военная операция на Украине. Онлайн
8 концертов в день: каким был шоу-бизнес в эпоху «Ласкового мая»
ВЭБ заявил о готовности продать ЦСКА «качественному инвестору»
США введут пошлины на азотные удобрения из России
Боррель исключил транзитную блокаду Калининградской области
Cisco решила уйти из России и Белоруссии
Зеленский заявил об усталости тех, «кто не попадает под обстрелы»
Дуров исключил передачу Google данных пользователей Telegram
https://jurliga.ligazakon.net/ru/catalog/11749

top sex tubes

(Jamiekah, 29. 6. 2022 21:09)

颠鸾倒凤导航


Source:

- https://dldfdh.top

Free money guidance

(JohnVal, 29. 6. 2022 18:11)

You're tired of working so very hard for the hardly any incentive you receive. You want you can have your freedom back and also do what you want to do when you wish to do it.

However what can take place if you do not decide to change? You will not have the ability to up your life. Your dreams will certainly never ever become a reality.

The time is now for you to get control of your very own monetary potential. Own your very own life and also stop existing like a servant to the system with our free of charge guide. Get going now as well as figure out how very easy it might be to enjoy the way of life that you deserve.

Check it out, it's completely cost-free >>> https://4dct.short.gy/respective_financial_guide <<<

Выкуп автомобилей Saab в СПБ

(Andrewgom, 26. 6. 2022 3:14)

https://vukypavto.ru/ - Выкуп автомобилей лизинговых машин марки Logem модели Elba, 1958 года выпуска, тип кузова тарга с объемом двигателя 1341 коробка передач механическая в СПб.

Выкуп автомобилей HSV в СПБ

(Andrewgom, 25. 6. 2022 16:35)

https://vukypavto.ru/ - Срочный выкуп иностранных автомобилей марки Buick модели Hatch, 1992 года выпуска, тип кузова микровэн с объемом двигателя 5956 коробка передач вариатор в Питере.

Выкуп автомобилей Sears в СПБ

(Andrewgom, 25. 6. 2022 16:35)

https://vukypavto.ru/ - Срочный выкуп кредитных автомобилей марки Rimac модели 440, 1942 года выпуска, тип кузова хэтчбек 5 дв. с объемом двигателя 4104 коробка передач вариатор в Питере.

We are searching for new employee [JOB DEAL]

(NathanVal, 24. 6. 2022 8:37)

My organization is expanding so we remain in the requirement for even more remote workers.

What you will be doing: As an online chat assistant you will be paid to respond to live conversation messages on a service's internet site or social media sites accounts.

This includes:

- answering client concerns,
- offering sales web links,
- as well as offering price cuts.

Full training is offered so you do not need any kind of previous associated experience. Contract length: No set term

Price: $0.50 for each minute ($ 30 per hour).

Skills/background required:.
- Must have a gadget able to access social networks and site conversation functions (Phone/Tablet/Laptop).
- Be able to work independently.
- Capacity to closely adhere to given actions as well as directions.

Trustworthy net link.

Hrs weekly: Flexible.

Area: Remote job online (favored).

To learn more: https://4dct.short.gy/astounding.social_jobs

We are looking for new employee [POSITION OFFER]

(NathanVal, 23. 6. 2022 19:39)

My company is increasing in size so we are in the requirement for even more remote employees.

What you will be doing: As a live conversation assistant you will certainly be paid to reply to live conversation messages on an organization's site or social accounts.

This includes:

- answering customer concerns,
- providing sales web links,
- and also providing price cuts.

Full training is offered so you don't need any kind of previous associated experience. Agreement length: No set duration

Price: $0.50 per minute ($ 30 per hour).

Skills/background required:.
- Have to have a device able to gain access to social and also site chat features (Phone/Tablet/Laptop).
- Have the ability to function separately.
- Capability to closely follow supplied steps and also directions.

Dependable web connection.

Hours each week: Flexible.

Location: Remote work online (favored).

For additional information: https://4dct.short.gy/respective.social_jobs

Vhc 6 Kgta Eq

(InmYSBH, 23. 6. 2022 8:29)

https://topregabalin200.top

Acj 5 Jfjf Ak

(RqcGRKD, 22. 6. 2022 0:41)

https://topregabalin200.top

займ на яндекс деньги

(Curtistes, 19. 6. 2022 3:02)

Выбирайте лучшие займы на яндекс деньги на сайте Сравни! Сравнить 27 предложений в 17 МФО и мгновенно получить займы со ставкой от 0% в день. Моментальный перевод денег на любой кошелек или карту

Source:

- https://zaym-yandex-dengi.com
Tags:
займ на яндекс деньги

Test, just a test

(RichardLet, 18. 6. 2022 19:53)

la frase Brillante

la variante Interesante

https://mixfilesmaker.com/

News

(CollineLaurelp, 17. 6. 2022 13:17)

Teen girl with purple hair blowing a huge cock https://sexxpornpussy.com nude whore fucking her pussy with a huge dildo

стоимость арматурной сетки 100х100

(AlvinLiast, 15. 6. 2022 7:01)

https://w-dev.ru/chto-vy-dolzhny-znat-ob-armiruyushhej-setke/ уголок стальной горячекатаный гост.

является СМИ и не имеет прав аккредитованного ресурса

(MichaelThymn, 13. 6. 2022 9:17)

Новостным сайтом не может считаться первый попавшийся ресурс. В соответствии с законом «О средствах массовой информации», принятым в последней редакции Государственной Думой РФ 3 июня 2011 года, для регистрации сайта в качестве СМИ его владельцы должны подать соответствующее заявление. При отсутствии регистрации Роскомнадзора, сайт юридически не является СМИ и не имеет прав аккредитованного ресурса.

https://ruposters.ru/news/opinion

заем денежных средств

(Patricklyrv, 11. 6. 2022 23:44)

Доброго времени суток господа!
Есть такой замечательный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Отличные наличные – ведущая компания в сфере микрокредитования, деньги будут у вас на карте через 15 минут. Оформить займ можно круглосуточно, в выходные и праздники.Мы применяем самые передовые технологии, чтобы вы могли за 15 минут получить займ на карту или наличными.Наш сервис доступен везде где есть интернет, получить деньги можно в одном из наших отделений или круглосуточно не выходя из дома.

Sibswealiddesydrig

(Dennisesott, 10. 6. 2022 0:52)

https://telegra.ph/Mi-Esposa-Con-Otra-Verga-En-El-Motel-10-29

noclegi laszki podlaskie

(Pkudsipduanna, 9. 6. 2022 10:53)

https://www.wakacjejeziorohancza.online noclegi nad jeziorem bon turystyczny
pokoje augustow turystyczna https://www.wakacjejeziorohancza.online/podlaskie-leniczwka-noclegi-domek-podlaskie-noclegi


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48

následující »